BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vagyontalanná vált a Szekszárdi VTV

A Tolna Megyei Bíróság október 4-én első fokon elutasította a szekszárdi önkormányzat keresetét. A helyhatóság annak megállapítását kérte, hogy a bíróság nyilvánítsa érvénytelennek az önkormányzat és a Pal-Com Kft. között a Szekszárdi Televízió (VTV) Kht. 65 százalékos üzletrészére vonatkozó adásvételi szerződést, az üzletrész Pal-Com+Plusz Kft.-be apportálását, továbbá a VTV és a Pal-Com+Plusz között létrejött társasági szerződést. Kiderült, hogy a 25 százalékban még ma is önkormányzati tulajdonban lévő VTV az elmúlt egy évben teljesen vagyontalanná vált - tudatta lapunkkal Németh Antónia, a VTV jogi képviselője.

2001. október 19. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A VTV-t 1996 augusztusában 30 millió forint jegyzett tőkével hozta létre a helyhatóság. A város a társaság 65 százalékos üzletrészét tavaly nyáron eladta a Pal-Comnak. Ezzel egy időben a VTV ügyvezetői teendőinek ellátásával Gulyás Gábort bízta meg. Tavaly szeptemberben a Pal-Com a megszerzett üzletrészt a Pal-Com+Pluszba apportálta. A Pal-Com+Plusz tulajdonosa (annak alapításakor) a Pal-Com és egy magánszemély volt; ezt az üzletrészt tavaly november végén adták el a Színvonal 2002 Kft.-nek.
A VTV március elején megtartott taggyűlésén indult el az a folyamat, amely a jelenlegi helyzet kialakulásához vezetett - állítja Német Antónia, a VTV jogi képviselője. A 65 százalékos üzletrész korábbi tulajdonosa, a Pal-Com ugyanis - függetlenül attól, hogy a 65 százalékos üzletrészt időközben szabályos és soha meg nem támadott szerződésekkel elidegenítette - változatlanul saját magát tekintette az üzletrész tulajdonosának.
Az új tulajdonost, a Pal-Com+Pluszt - a jelen lévő önkormányzati tag egyetértésével - a taggyűlésen nem engedték szavazni, hanem az akkor már jó ideje tulajdonosi jogokkal nem rendelkező Pal-Com szavazatait regisztrálták. Az eljárást azzal indokolták, hogy a Pal-Com+Plusz átvezetése a VTV cégbírósági nyilvántartásában még nem történt meg. A szabálytalanul meghozott határozatokat a Szekszárdi Városi Bíróságon a Pal-Com+Plusz megtámadta. A bíróság azóta már jogerőssé vált ítéletében kimondta: a Pal-Com az ominózus márciusi taggyűlésen jogosulatlanul gyakorolta az üzletrészhez kötődő tagsági jogokat, azok gyakorlására az üzletrész új tulajdonosa jogosult. Hasonlóképp foglalt állást a Tolna Megyei Cégbíróság szeptember közepén meghozott végzésében.
Gulyás Gábor ügyvezető fentiek és többszöri felszólítás ellenére sem intézkedett a Pal-Com+Plusz cégbírósági átvezettetéséről, holott erre őt a megyei bíróság végzéssel kötelezte, ezért a VTV június végén tartott taggyűlésén az ügyvezetőt visszahívták, s helyére Szentiványi Andrást nevezték ki. A cégbíróság szeptember 13-án vette nyilvántartásba a Pal-Com+Pluszt és az új ügyvezetőt.
Gulyást július végén szólították fel a kht. székhelyének, iratainak, könyvelésének, ingóságainak, illetve a televízió archívumának átadására, ám ezt az ügyvezető megtagadta. Ezért az új ügyvezető, szeptember közepén, hatósági tanúk jelenlétében, a stúdiót és a kiszolgáló helyiségeket felnyittatta és birtokba vette. Megállapították, hogy a műszaki berendezések már nem találhatók az épületben. Kiderült, hogy a VTV még idén tavasszal 5 millió forint folyószámlahitelt vett fel a Dunaföldvár és Vidéke Takarékszövetkezettől, s biztosítékként az eszközökre jegyeztek be jelzálogot. Augusztus végén, tehát már visszahívása után Gulyás megállapodott a Genesis Rt.-vel, amely készfizető kezességet vállalt a VTV folyószámlahitel-tartozásaiért, azzal, hogy a takarékszövetkezetet illető jogosultságok és a zálogjoggal biztosított vagyontárgyak tulajdonjoga a Genesisre száll át, ha ez utóbbi áll helyt a VTV helyett. A pénzintézet szeptember 12-én a hitelszerződést felmondta, s a Genesis az óvadékból 5,2 millió forintot leemelt. A Genesis szeptember 17-én a vagyontárgyak visszavásárlására több mint 9,8 millió forintos ajánlatot tett a VTV-nek. A VTV felhívta a Genesist arra, hogy a zálogtárgyakat adja vissza, mert annak tulajdonlására, de még birtoklására sem jogosult, ám ennek a részvénytársaság máig nem tett eleget.
Fentiekből következően úgy tűnik, hogy az immár teljesen vagyontalan kht. tulajdoni helyzete mára tisztázódott, azt azonban aligha lehet tudni, hogy a közeljövőben melyik érintett milyen lépésre szánja el magát s még hány bírósági procedúra kezdődik a hányatott sorsú televízió ügyében.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet