BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A TVK volt vezére került az Északtej élére

2001. október 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Tiszai Vegyi Kombinát Rt. volt vezérigazgatója, Nagy László lett a napokban a miskolci székhelyű Északtej Rt. új vezérigazgatója – erősítette meg a NAPI Gazdaság értesülését maga az érintett.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye legnagyobb tejipari vállalkozását márciusig elnök-vezérigazgatóként Dobos Ferenc vezette, akkor vette őrizetbe a társaság három másik vezető munkatársával egyetemben őt a rendőrség. Dobost és társait különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel, csődbűntettel, valamint jelentős kárt okozó csalással vádolja a Miskolci Városi Ügyészség. A vádiratot a napokban adták át a Miskolc Városi Bíróságnak. Dobos Ferenc ma is előzetes letartóztatásban van, az ügyben érintett másik három vádlott szabadlábon védekezik.
Dobos, illetve az általa erre a célra alapított és azóta már kirürített Northmilk Kft. hat évvel ezelőtt vásárolta meg a 629 millió forint jegyzett tőkéjű Északtej 90 százalékát, 150 százalékos árfolyamon. A Northmilk az Északtejtől kapott kölcsönből privatizálta a céget. A rendőrségi vizsgálat a privatizáció körülményeire és az abban közreműködő cégekre (is) irányult.
Nagy László lapunknak elmondta, hogy tudomása szerint az Északtej tulajdonosi körében nem történt változás. Az elnök-vezérigazgatói posztot egyébként szétválasztották, a cég igazgatóságának elnöke Novák Zoltán lett.
A néhány napja hivatalban lévő új vezérigazgató az Északtej gazdálkodásáról nem nyilatkozott, mert szerinte a több mint kétszáz embert foglalkoztató társaság teljesíti az üzleti tervben foglaltakat: tavaly a cég 4,5 milliárd forint árbevétel mellett nyereségesen termelt.
Illésy Sándor

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet