BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra több mobiltelefont gyárthat az Elcoteq

A növekvő kereslet miatt valószínűleg ismét növelni tudja a mobiltelefonok gyártását a finn Elcoteq pécsi gyára - tudta meg a NAPI Gazdaság. Ugyanakkor - a korábbi tervekkel ellentétben - az iparágban továbbra is meglévő bizonytalanságok következtében jelentős létszámbővítést a közeljövőben nem terveznek.

2001. október 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egyesült Államok elleni terrortámadást követően ismét jelentős mértékben megnőtt a kereslet a mobiltelefonok iránt, ami kedvezően érintheti a finn Elcoteq pécsi gyárát is - erősítette meg a NAPI Gazdaság információit Krippl Zoltán. Az Elcoteq Magyarország Kft. kommunikációs igazgatója elmondta: a korábbi trend változását jelzi, hogy a terrortámadást követően a New York-i tőzsdén emelkedni kezdett a nagy telekommunikációs cégek árfolyama. A készletek megcsappantak, ami kifejezetten jól jöhet a jelenleg közel 2200 dolgozót foglalkoztató Elcoteq Kft.-nek is - tette hozzá Krippl. Az immár két pécsi gyártóbázist működtető cég azt követően került nehéz helyzetbe, s kényszerült idén tavasszal mintegy 800 fős létszámleépítésre, hogy az Ericsson felmondta az Elcoteqkel a mobiltelefonok gyártására korábban kötött szerződést (NAPI Gazdaság, 2001. január 27., 1-5. oldal). A kommunikációs igazgató közölte, hogy Pécsett ma is készülnek mobiltelefonok, de a korábbinál jóval kisebb darabszámban.
Ugyanakkor a korábbi tervekkel ellentétben az iparágban továbbra is meglévő bizonytalanság miatt jelentős létszámbővítést a közeljövőben nem terveznek. Az idei első félévet 13 millió eurós veszteséggel záró Elcoteq Network Corporation a közelmúltban bejelentette, hogy bezárja a még teljesen el sem készült, 240 dolgozót foglalkoztató wroclawi üzemét, s az ipari elektronika gyártását teljes egészében Pécsre telepítik. Ezzel párhuzamosan a baranyai megyeszékhelyen mintegy 200 dolgozóval akarták növelni a foglalkoztatottak számát.
Krippl Zoltán elmondta, hogy ettől függetlenül a Nokiától korábban megvásárolt Szilva utcai gyártóbázis több százmillió forint értékű rekonstrukciója tovább folytatódik.
A kommunikációs igazgató ugyan részleteket egyelőre nem kívánt elárulni, de elmondta, hogy a közelmúltban hozott hatékonyságjavító intézkedések eredményét az Elcoteq háromnegyed éves jelentése már tükrözi. Az összesen 10 ezer dolgozót foglalkoztató, többek között Mexikóban és Észtországban is gyártóbázist működtető vállalatcsoportnál a drasztikusan csökkenő megrendelések miatt a nyáron kezdődött el a szinte minden területre kiterjedő átszervezés. Az egyik helsinki üzemet bezárták, a dolgozók létszámát pedig több mint 1500 fővel csökkentették.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet