Több száz millió forintos fejlesztési programot valósít meg a jelenleg már 900 dolgozót foglalkoztató BAT Pécsi Dohánygyár Kft. - erősítette meg a NAPI Gazdaság információit Egyed Kálmán. A hazai piacon 40,4 százalékos részesedésű cég vezető munkatársa elmondta, több mint 200 millió forintos beruházással 1200 négyzetméterrel bővítik a gyártócsarnokot, illetve ezt követően növelik a raktárkapacitást. A vállalati kapcsolatokért felelős menedzser szerint erre nem elsősorban a kapacitásbővítés miatt van szükség - bár a beruházás részben ezt is szolgálja -, hanem mert a közelmúltban áttértek a közvetlen értékesítésre. A speciális vásárlói igényekre a jövőben sokkal gyorsabban szeretnének reagálni - tette hozzá Egyed. Az új gyártócsarnokot - várhatóan a jövő év első hónapjaiban - a legkorszerűbb új gépekkel szerelik fel. A beruházási program jövőre a raktárkapacitás bővítésével folytatódik. A British American Tobacco Co. tulajdonában lévő cég kapacitása évi 14 milliárd szál cigaretta.
Egyed az idei várható árbevételi és nyereségadatokról nem kívánt nyilatkozni, azt viszont elmondta, hogy minden beruházást az átlagosnál jóval költségesebben tudnak megvalósítani, hiszen az 1906 és 1912 között art nouveau stílusban épült gyártóbázis műemlék jellegű, védett épületegyüttes. Ráadásul a komplexum egyik fele tükörképe a másiknak, ezért valamennyi, a homlokzatot is érintő beruházást csak párhuzamosan, a műemléki felügyelőség előírásainak maximális figyelembevételével lehet megvalósítani.
K. Zs.
