BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriáskalapácsaiban bízik a diósgyőri szerszámgépgyár

2001. szeptember 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Diósgyőri Gépgyár (Digép) vállalatcsoportjának augusztusi eladásakor került új tulajdonoshoz a felszámolás alatt álló Diósgyőri Szerszámgépgyár Kft. még termelőképes része (NAPI Gazdaság, 2001. augusztus 6., 1-7. oldal). A tavaly október közepén kezdődött felszámolást végző Kossuth Holding lassan befejezi munkáját. Jószerivel csak az eladatlan készletek és néhány ingóság értékesítésével kellett megbirkóznia Kiss János felszámolónak, aki úgy látja, a régi tulajdonosok nem hagytak túl sokat hátra az utódoknak: amin és ahol dolgoztak, abból gyakorlatilag mindent béreltek már a digépesek. A gyártást illetően Gergely András, a Diósgyőri Ipari Park Kft. kereskedelmi igazgatója még nem tudott túl sokat mondani a piaci lehetőségekről, mert azokat mostanában igyekeznek felmérni. Folytatják a hagyományos szerszámgépek előállítását, de nagyobb reményt fűznek a nagyméretű, ellenütős kalapácsok értékesítéséhez. Az általában autók, kamionok, hajók forgattyústengelyének és kőolajipari berendezések gyártásánál használt 20-70 tonnás kalapácsok iránt nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi piacon is nagy a kereslet (partnerük például a Rába, a Sisu és az Isuzu). Az igazgató szerint éppen mostanában zajlik Indiában egy tender, ahol szerencsés esetben akár három ilyen berendezést is el tudnának adni, körülbelül egymilliárd forint értékben.
(NAPI)

Regős Zsuzsa
Regős Zsuzsa

Ez is érdekelhet