BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem felére esett vissza az export

2001. szeptember 19. szerda, 16:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei első félévben a tavalyi azonos időszakhoz képest 44 százalékkal csökkent a baranyai cégek exportja. A KSH megyei igazgatóságának jelentése szerint a helyi ipar nem csupán az értékesítésben, hanem a termékek előállításában is elmaradt az ország többi részétől: az vállalatok termelése több mint 30 százalékkal csökkent (az országos 20 százalékos termelésbővüléssel szemben). Az építőipar teljesítménye 32 százalékkal emelkedett, a beruházásokra fordított kiadások 33 százalékkal növekedtek. Mindkét mutató alakulásában döntő része van annak, hogy korábban a gazdaság szereplői keveset fordítottak ilyen célra. Míg országosan az egy lakosra jutó beruházási érték az idei első félévben meghaladta a 82 ezer forintot, addig a megyében csupán 47,7 ezer forint volt. Hasonló a helyzet a bruttó átlagkereseteknél: míg az országos átlag 96 600, addig a megyei 77 300 forint volt.
K. Zs.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet