BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb árut fuvaroztak az első félévben

2001. szeptember 6. csütörtök, 13:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szállítási ágazathoz tartozó vállalkozások az első félévben 90 millió tonna árut szállítottak, 5 százalékkal kevesebbet a bázisidőszakban fuvarozottnál - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal adataiból. A visszaesésben a közúti áruszállítás 11 százalékos visszaesése volt a meghatározó, a vasúton szállított áru tömege 1 százalékkal csökkent, míg a vízi és csővezetékes szállítás 15, illetve 13 százalékkal nőtt. Az előbbi növekedés feltehetően annak köszönhető, hogy megindult a Mahart al-dunai fuvarozása.
Az árutonna-kilométerben számított teljesítmény alapján a közúti és vízi szállítás kismértékben teljesített a bázisidőszak szintje fölött, a vasúti áruszállítás 4 százalékkal esett vissza. A közúti áruszállítás aránya 49, a vasútié 29 százalék alá süllyedt. Belföldi viszonylatban a szállított árutömeg 9 százalékkal csökkent, az árutonna-kilométerben mért teljesítmény 2 százalékkal alacsonyabb. Nemzetközi viszonylatban a szállított áruk mennyisége 4 százalékkal bővült, az árutonna-kilométerben mért teljesítmény 2 százalékos növekedési átlaga mellett a vasúti szállítás 5 százalékkal csökkent.
(NAPI)

Tóth Levente
Tóth Levente

Ez is érdekelhet