BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sybase-képviseletet hoz létre az Axis (Kimaradt!!)

2001. augusztus 30. csütörtök, 10:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Önálló magyarországi Sybase-képviselet létrehozását tervezi az Axis Kft. - közölte Koller György, az Axis üzletágvezetője az MTI-vel. Az elképzelések szerint az új, önálló cégként, társasági formában jegyzett képviseletet az Axis a már működő Sybase-üzletág csapatára építve, budapesti székhellyel hozza létre. Az ősszel megalakuló új társaságnak a többségi tulajdonos Axis mellett várhatóan több magyar magánszemély is tulajdonosa lesz. Tárgyalások folynak arról, hogy a világ tíz legnagyobb független szoftverfejlesztő társasága közé tartozó kaliforniai székhelyű Sybase is alapítója lesz a vállalatnak. Koller György közölte: az új cég fő feladata a Sybase név és technológiai ismeretek népszerűsítése, e termékek forgalmának növelése, illetve a Sybase-partnerek fokozott támogatása lesz. A Sybase olyan, minden részletre kiterjedő megoldások kifejlesztésére összpontosít, amelyek adatraktári, illetve web-környezetben működnek, és támogatják az alkalomszerűen csatlakozók kiszolgálását is. Koller György elmondta: az Axis Kft. idei konszolidált árbevétele várhatóan meghaladja az 1 milliárd forintot, szemben a 2000. évi 850 millió forinttal. Az Axis tavaly 360 millió forint értékű Sybase-terméket adott el, az idén ez az összeg várhatón 400-450 millió forintra nő. A Sybase 2000-ben 960 millió dollár forgalmat ért el, nyeresége pedig elérte a 105 millió dollárt.

Tóth Levente
Tóth Levente

Ez is érdekelhet