BUX 137847.44 -1,18 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvénytársasággá alakul a Ganz Transelektro Közlekedési Kft.

Legkésőbb szeptember 30-ig részvénytársasággá válik a Ganz Transelektro Közlekedési Kft. - tudta meg lapunk Szamosi Zsuzsától, a cég gazdasági igazgatójától. A tőkeemeléssel járó cégformaváltás hátterében az áll, hogy a társaság több nemzetközi tenderen is el kíván indulni, ehhez pedig csak részvénytársaságoknak van joguk.

2001. augusztus 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Bíróság a napokban vette nyilvántartásba a Ganz Transelektro Közlekedési Kft. bejelentését a részvénytársasággá alakulásról. A változás a jegyzett tőke 250 millió forintról 400 millióra, a saját tőke 483 millióról 634 millióra emelésével jár együtt. A tőkeemelés termelőeszköz-apporttal valósul meg. Az átalakulás után egyébként az új Ganz-részvénytársaság tulajdonosa a TE Ganz Villamossági Kft., a Transelektro Vagyonkezelő Kft., valamint a Ganz Transelektro Villamossági Rt. lesz. Az eddigi ügyvezető, Maurizio Sauli lesz a vezérigazgató, az igazgatóságnak pedig tagja Kozma Miklós, aki egyben a Transelektro-csoport elnöke.
Szamosi Zsuzsa gazdasági igazgató szerint az átalakulásra azért volt szükség, mert a trolibuszokat és villamosokat gyártó társaság nemzetközi tendereken vesz majd részt, ami csak részvénytársasági forma mellett lehetséges. A Ganz-társaság 62 villamos felújításáról ír alá szerződést a rigai önkormányzattal. Emellett arra készül, hogy Athén és Róma trolibusz-szállítási tenderén is elinduljon magyar bankok támogatásával. Olaszországban a céget mint villamos- és trolibuszgyártót prekvalifikálták.
R. Zs.

Regős Zsuzsa
Regős Zsuzsa

Ez is érdekelhet