BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Útra kel a Pb-pakett

A Pénzügyminisztérium (PM) napokon belül átadja a kezelésében lévő 86,75 százalékos Postabank-részvénycsomagot a Közlekedési és Vízügyi Minisztériumnak (KöViM) - mondta el lapunknak Terták Elemér, a PM helyettes államtitkára. A pakett értékelésével a PricewaterhouseCoopers Kft.-t (PwC) bízták meg.

2001. augusztus 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az átadás az első lépés lesz azon júliusi kormányhatározat végrehajtására, amely előírta, hogy a Postabank (Pb) Rt. teljes állami tulajdonú részvénypakettjét (99,97 százalék) a Magyar Posta Rt. tulajdonába kell adni.

A KöViM ebből annyit apportál a Postába, hogy annak részesedése a 33 százalékot elérje. A csomag felértékelésére a PricewaterhouseCoopers Kft. kapott megbízást, amely a Posta könyvvizsgálatát is végzi - tudtuk meg a KöViM-ben. A Postának a többi részvény megvásárlására nyilvános ajánlatot kell tennie, az állami tulajdonosok azonban ily módon csak egy 0,07 százalékos - névértéken 14 millió forintos - csomagot ajánlanak fel, a maradék pakett a nyilvános ajánlattétel lezárása után apportként kerül a társaság tulajdonába.
Az említett kormányhatározat elengedi a Postabank konszolidációs szerződésből eredő, 2,7 milliárd forintos fizetési kötelezettségét is - az említett összeget az első félév végéig kellett volna befizetni a büdzsébe -, s a kormány hozzájárult a szerződés lezárásához is. Az adósságelengedésre azért került sor, mert egyébként a bank az idén veszteségessé vált volna. A Pb az idén még nem hozott nyilvánosságra évközi adatokat. A banktól kapott tájékoztatás szerint ezt nem is tervezik, mivel mérleg nem készült félévkor, s a bankot erre semmilyen szabály nem kötelezi. Az évközi adatok számos, csak az éves zárlatban elszámolandó tétel miatt nem jelentenének a bank pénzügyi pozíciójára nézve teljes képet - szólt az indoklás. Pedig az adatközlés a társaság nyilvános volta és állami tulajdonlása miatt illendő volna még akkor is, ha ezt törvény nem írja elő. Utoljára a Princz-érában fordult elő, hogy a Postabank megtagadta az évközi adatszolgáltatást.
B. Zs.

Regős Zsuzsa
Regős Zsuzsa

Ez is érdekelhet