BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több százmillióval emelte tőkéjét a közműfejlesztő Elmib Rt.

Az önkormányzati közvilágítási rendszerek rekonstrukcióját, gázvezetékek, víz- és csatornaművek építését támogató Elmib Első Magyar Infrastruktúra Befektetési Rt. nemrégiben 416 millió forinttal, csaknem 1,8 milliárdra emelte jegyzett tőkéjét. Erre a fejlesztések, a bővüléssel párhuzamosan növekvő működési költségek és a nagykanizsai székház megvásárlása miatt volt szükség - tudtuk meg Áfra Barnabástól, az Elmib vezérigazgatójától.

2001. augusztus 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelenleg 700-800 millió forint értékű közvilágítási beruházást készítenek elő, amelyek közül többet még a nyár folyamán megkezdenek. Emellett szükség volt az Elmib ez év tavaszán - nagykanizsai székhellyel - létrehozott társaságának, a Közvil Első Magyar Közvilágítási Rt.-nek egy székházra; ez mintegy 80 millió forintot emésztett fel. A földgázellátást illetően az idén negyven településen szeretnék befejezni a vezetékfektetést, ami ugyancsak több százmillió forintot igényel. Az elmúlt hónapokban gyorsan bővülő vállalkozás egyelőre csak viszi a pénzt, ami a működési költségek növekedésében is megmutatkozik. Ráadásul az Elmibet - éppen látványos terjeszkedése miatt - integrálni kell a tulajdonos Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. informatikai rendszerébe is, ami szintén tetemes költséget jelent - tájékoztatta lapunkat Áfra Barnabás, az Elmib vezérigazgatója.
Az Elmib 2000 májusában 1,370 milliárd forint jegyzett tőkével alakult az önkormányzati infrastrukturális beruházások végrehajtásának, a meglévő közműrendszerek üzemeltetésének, karbantartásának, rekonstrukciójának a segítésére. Az Elmib lényegében olyan konstrukciót működtet, amelyben - leányvállalatain (Közvil Rt., Deltagáz Kft.) keresztül - az önkormányzatok beruházásaik, illetve rekonstrukciójuk nettó értékének erejéig üzletrészt kapnak. Az önkormányzatok az üzletrész vételárának kiegyenlítésére kedvezményes hitelt kapnak az Elmibtől. A hitel részleteit a későbbiekben az energiamegtakarításból finanszírozhatják a helyhatóságok. Így a beruházások, rekonstrukciók befejezésének időpontjára az önkormányzatok tulajdonába kerülhetnek az új, illetve felújított közművek (NAPI Gazdaság, 2001. március 30., 6. oldal).
R. Zs.

Regős Zsuzsa
Regős Zsuzsa

Ez is érdekelhet