A tulajdonos önkormányzat döntése értelmében a Szekszárdi Vízmű Kft. részleges magánosítása elkerülhetetlen, hiszen a városnak nincs és belátható időn belül nem is lesz elegendő saját forrása a víz- és csatornahálózat fejlesztésére. Kocsis Imre Antal polgármester elmondta, a város területén legalább három jelentős víziközmű-beruházás megvalósítására volna szükség, amelyek költsége egyenként is megközelíti a 100 millió forintot. Ezek nélkül a beruházások nélkül a tolnai megyeszékhely még rövid távon sem fejleszthető, arról nem beszélve, hogy a meglévő hálózat korszerűsítésére is mind nagyobb összegeket kellene áldozni. A testület ezért már korábban is úgy foglalt állást, hogy elodázhatatlan a helyhatóság tulajdonában lévő Szekszárdi Vízmű Kft. legalább részleges magánosítása. Az elmúlt évben 591,6 millió forint nettó árbevétel mellett 7,9 millió forint adózás utáni eredményt elérő társaság idén 1,6 millió forint osztalékot fizetett az önkormányzatnak. A társaságnak saját érdemi fejlesztési forrása évek óta nincs.
Az önkormányzat várhatóan még az idei első félévben dönt arról, miként von be friss tőkét a cégbe. Nem kizárt a többségi tulajdonrész értékesítése, ám a legvalószínűbb, hogy egy tőkeemeléses privatizációt bonyolítanak le. A helyhatóságnál úgy látják, központi forrásokra is csak akkor lehet eséllyel pályázni, ha a cégbe tőkeerős partnert vonnak be.
Körtési Zsolt
