BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágább lesz az újjáépítés

Az árvíz sújtotta szabolcs-szatmár-beregi területeken az építmények helyreállítása az eredetileg számított 10-11 milliárd forintnál várhatóan 20-30 százalékkal kerül majd többe - tudtuk meg Felföldy Lászlótól, a Bereg Újjáépítő Kkt. képviselőjétől. A napokban bejegyzett társaság, amely a helyreállítási munkákra alakult építőipari konzorcium, a jövő hét elején juttatja el számításait az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósághoz.

2001. július 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A korábbi információkkal szemben jóval több, mintegy 400 árvíz által megrongált házat kell újjáépíteni, és csaknem 530 szorul helyreállításra. Az új lakóházak építésére 5,9 milliárd, helyreállításukra 2,5 milliárd, az önkormányzati ingatlanokra 1,35 milliárd, a műemlék jellegű és egyházi épületekre 445,7 millió forintot szántak eredetileg. Ennél azonban 20-30 százalékkal több pénzt emésztenek fel a ténylegesen elvégzendő építési munkák.

A Bereg Újjáépítő Közkereseti Társaság képviselője, egyben a Magyar Építő Rt. termelési igazgatója, Felföldy László végzi el a szükséges számításokat, amelyeket várhatóan jövő hét elején juttat el az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósághoz.
A főigazgatóságon egyelőre nem tudnak erről, de Dobson Tibor tűzoltó ezredes, a főigazgatóság szóvivője elmondta, hogy amint megkapják a változásokat igazoló dokumentumokat, nyomban eljuttatják azokat a Miniszterelnöki Hivatalba. Lapunk úgy tudja, hogy augusztus 14-én a térségben tartja kihelyezett ülését a kormány, s legkésőbb addig döntés születhet a többletköltségek finanszírozásáról. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője húsvét után írta alá megállapodását a tiszai árvíz okozta károk helyreállítására szerveződő konzorciummal (NAPI Gazdaság, 2001. április 18., 3. oldal.). Ennek - s egyben az azóta 12 millió forint tőkével létrehozott Bereg Újjáépítő Kkt.-nek - tagja a Középületépítő Rt., a Magyar Építő Rt., a Könnyűszerkezet-Építő és Kereskedelmi Kft., az Isobau Építőmérnöki Rt., az Épker Építőipari és Kereskedelmi Kft., valamint a Nyírép Nyírvidéki Építőipari Kivitelező és Szolgáltató Kft. Felföldy lapunknak elmondta azt is, hogy a kkt. a munkák befejezése után nem szűnik meg, hiszen ez a társaság vállalja magára a jövőben esetleg aktuálissá váló garanciális kötelezettségeket.
R. Zs.

Regős Zsuzsa
Regős Zsuzsa

Ez is érdekelhet