BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félezer dolgozójától vált meg a székesfehérvári IBM

A rendelésállomány csökkenése miatt félezer, többségében felvidéki magyar dolgozójától vált meg a székesfehérvári székhelyű IBM Storage Products Ipari Vámszabadterületi Kft. - tudta meg a NAPI Gazdaság. Ezzel párhuzamosan a vállalat több millió dolláros fejlesztési programba kezdett.

2001. július 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Információnk szerint mintegy félezer tavaly felvett dolgozójától volt kénytelen megválni a székesfehérvári székhelyű IBM Storage Products Kft. Lapunk értesülését megerősítette Mohácsi Péter gyárigazgató-helyettes is, aki elmondta, hogy a döntést a rendelésállomány csökkenése indokolta. A társaságnál abban bíznak, hogy az év második felében ismét létszámnövelésre lesz lehetősége a jelenleg 5500 dolgozót foglalkoztató, 1995-ben 15 millió dollár alaptőkével létrehozott cégnek.
Az IBM-cég mostani létszámleépítése döntően olyan tavaly felvett szlovákiai magyar munkavállalókat érintett, akiknek 2000 őszi munkába állítása sem volt zökkenőmentes, mert nagy létszámú külföldi munkaerő foglalkoztatásáról volt szó.

A felvidéki magyarok foglalkoztatását engedélyező megyei munkaügyi központ vezetője ellen még fegyelmi vizsgálat is kezdődött, amely a közelmúltban az igazgató felmentésével zárult.
A gyárigazgató szerint további létszámcsökkentést nem terveznek, ám az ingadozó rendelésállomány miatt nagyobb arányú létszámváltozás - növelés és csökkentés egyaránt - a jövőben sem elképzelhetetlen. Ugyanakkor legközelebb valószínűleg hazai, például szabolcsi dolgozókat vesznek majd fel.
A székesfehérvári gyár egyébként eredetileg is mintegy öt és fél ezer dolgozó foglalkoztatására épült - tette hozzá Mohácsi. Az már biztos, hogy a természetes létszámcsökkenést a közeljövőben pótolni kívánják. A cégnél ezzel párhuzamosan több millió dolláros - az igazgató pontos összeget nem kívánt mondani - fejlesztési program kezdődött. Korszerűsítik az üzemi területet, új szociális blokkot építenek, s elkészül egy irodai szárny is.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet