Hétfőn átadták a győri Audi Hungária Motor Kft. motorfejlesztő központját. Az épületkomplexumot, az infrastruktúra kiépítését és a műszaki berendezéseket magába foglaló beruházás értéke meghaladja az 50 millió német márkát (6,6 milliárd forintot). A fejlesztéshez a magyar kormány a költség mintegy 10 százalékával járult hozzá - jelentette be Pongorné Csákvári Marianna, a gazdasági tárca helyettes államtitkára. A másfél éve megkezdett projekt befejeződésével lehetővé vált a motorok sorozatgyártást kísérő fejlesztése - mondta Jochem Heizmann, az Audi AG igazgatóságának tagja. A motorfejlesztő központ tevékenysége kiterjed az Audi Hungária teljes termékválasztékára. A központot - amely 200 munkahelyet teremtett - a győri gyárterülettel közvetlenül határos mintegy 5 ezer négyzetméter nagyságú iparterületen hozták létre.
D. J.
