A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) csak feltételekkel engedélyezi a Matáv Rt.-nek, hogy megvásárolja az Emitel Távközlési Rt. másik 50 százalékát, és ezzel teljesen bekebelezze a céget - tudta meg a NAPI Gazdaság. A GVH-nál elkészült az adásvétel engedélyezésével kapcsolatos vizsgálati jelentés, s a feltételekről a hivatal már tájékoztatta a Matávot. Most a távközlési cégen a sor, hogy kifejtse álláspontját, erről azonban a Matáv az eljárás lezárásáig nem kíván nyilatkozni. Értesülésünk szerint a távközlési cég megjegyzéseket kíván fűzni a GVH által megszabott feltételekhez, ám végső soron várhatóan pozitívan reagál majd. Mindamellett szakemberek úgy vélik, hogy a történet nem fejeződik be a június 19-i első versenytanácsi tárgyaláson, az egyeztetések miatt újabb forduló várható.
A Matáv, az Emitel 50 százalékos tulajdonosa tavaly december 31-én állapodott meg a vegyesvállalat másik tulajdonosával, az izraeli Aphrodite BV-vel a telefontársaság másik 50 százalékos részvénycsomagjának a megvásárlásáról (NAPI Gazdaság, 2001. január 2., 7. oldal). A Matáv az Aphrodite részére a megállapodásban rögzített formula alapján kiszámított árat fizet, amely nem lehet kevesebb 46,5 millió dollárnál. Az Emitel három primer körzetben (Baja, Kiskőrös és Kiskunhalas) nyújt távközlési szolgáltatást, a 2000. novemberi adatok szerint több mint 85 ezer bekapcsolt vonallal rendelkezik.
D. J.
