A Magyar Televízió (MTV) Rt.-nek 20-30 millió forintjába kerül a június 15-24. között megrendezendő vízilabda Európa-bajnokság közvetítésének technikai megvalósítása. A televízió 4 közvetítőkocsival, 30 kamerával és 100-150 fővel dolgozik majd a helyszínen - mondta Juni György, az MTV sportosztályának főszerkesztője tegnapi sajtótájékoztatóján. A mérkőzéseket főműsoridőben sugározza a csatorna, amitől a nézettség növekedését és a reklámbevételek gyarapodását várják.
Mendreczky Károly, az MTV ügyvezető alelnöke elmondta, hogy az utóbbi három-négy hétben - a tavalyi olimpia óta eltelt teljes időszakot figyelembe véve - számottevően javult az m1 nézettsége, heti átlagban 20-25 százalékpontos növekedést ért el a csatorna, vagyis a nézők 12-13 százaléka választotta az m1-et. Az Eb kizárólagos közvetítője az MTV, a televíziónak egyelőre nincs megállapodása egyik kereskedelmi televízióval sem a híranyagok átvételéről - tette hozzá Juni.
D. J.
