BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Posta 1,4 milliárdos nyereséget ért el

2001. június 1. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Posta Rt. tulajdonosi jogait gyakorló Fónagy János, a közlekedési tárca vezetője a pénteki részvényesi értekezleten elfogadta a társaság tavalyi beszámolóját és idei üzleti tervét. A cég 2000-es beszámolójában 90,3 milliárd forintos mérlegfőösszeg szerepel, a mérleg szerinti nyereség 1,4 milliárd forint volt. A részvényesi értekezlet határozata szerint a Postától nem vonják el a nyereséget, hanem eredménytartalékba helyezik. A társaság nem adott tájékoztatást idei üzleti tervéről. Más forrásból származó információk alapján úgy tudjuk, hogy ebben 115,4 milliárd forint bevétel és 2,1 milliárd forintos adózás előtti nyereség szerepel.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet