A Magyar Posta Rt. tulajdonosi jogait gyakorló Fónagy János, a közlekedési tárca vezetője a pénteki részvényesi értekezleten elfogadta a társaság tavalyi beszámolóját és idei üzleti tervét. A cég 2000-es beszámolójában 90,3 milliárd forintos mérlegfőösszeg szerepel, a mérleg szerinti nyereség 1,4 milliárd forint volt. A részvényesi értekezlet határozata szerint a Postától nem vonják el a nyereséget, hanem eredménytartalékba helyezik. A társaság nem adott tájékoztatást idei üzleti tervéről. Más forrásból származó információk alapján úgy tudjuk, hogy ebben 115,4 milliárd forint bevétel és 2,1 milliárd forintos adózás előtti nyereség szerepel.
D. J.
