BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Vodafone-Nokia szerződést írtak alá

2001. május 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Vodafone márkanéven szolgáltató V.R.A.M Rt. és a Nokia újabb, ez alkalommal 50 millió dolláros szerződést írt alá - jelentette be Vitai Attila, a V.R.A.M. vezérigazgatója csütörtökön. A megállapodás alapján év végére a jelenlegi kilencszázról ezerkettőszázra nő a magyar Vodafone bázisállomásainak száma, ezzel az ország területének 93 százalékát fedi le a cég hálózata.
A V.R.A.M. és a Nokia 1999-ben 150 millió dollár értékű szerződést írt alá. A fejlesztést a cég saját pénzügyi forrásából és a 350 millió eurós hitelkeretből finanszírozza (NAPI Gazdaság, 2000. szeptember 2., 6. oldal). Vitai nem számolt be a társaság tavalyi eredményéről, csak annyit közölt, hogy a részvényesek elfogadták a társaság tavalyi beszámolóját. A legújabb mobiltelefon-társaság aktív ügyfeleinek száma a napokban meghaladta a 250 ezret, és a cég 2-3 éven belül válhat nyereségessé.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet