BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs veszélyben az MTV pénze

2001. május 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A faktorálási tárgyalások és a Magyar Televízió (MTV) Rt.-nél folyó ügyészségi vizsgálat között nincs összefüggés - mondta lapunknak Kőszegi Ferenc, az MTV szóvivője. A televízió vezetőinek korábbi nyilatkozatai szerint a menedzsment arra számít, hogy június közepéig befolyik a társaság koncessziós díjának értékesítéséből (faktorálásából) származó összeg, ami meg nem erősített információk szerint 3 milliárd forint körüli. A kereskedelmi televíziók 1997-es megjelenésekor az a megállapodás született az érintettek között, hogy az MTV egykori második földi hálózatának használatáért - amelyen jelenleg a két kereskedelmi csatorna adása jut el a nézőkhöz - a két új cég egyben fizeti ki a tízéves koncessziós díj első három évére eső részét, s ebből 70 százalék az MTV-t, 30 a Duna Televíziót illeti. A fennmaradó részt évente utalják át a kereskedelmi adók. Az MTV most a 2007-ig hátralévő összeget kívánja eladni.
Kőszegi elmondta még, hogy az MTV első négy havi eredményei azt jelzik, hogy a társaság gazdálkodása az üzleti terv szerint alakul, vagyis a korábbiakhoz képest idén eddig sikerült keretek között tartani a cég tevékenységét. Az idei eredményekről azonban nem árult el adatokat a szóvivő. Az MTV-nél az is gondot okozott az utóbbi hetekben, hogy kiderült, a korábbi várakozásokkal szemben nem 10,7 milliárd forint, hanem 11,4 milliárd forint volt a társaság tavalyi vesztesége - tájékoztatta lapunkat korábban Mendreczky Károly, az MTV ügyvezető alelnöke.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet