Az Elcoteq Magyarország Kft. több mint 3 milliárd forintot költött a Nokiától a közelmúltban megvásárolt Szilva utcai gyártóbázisának bővítésére és korszerűsítésére - közölte Hannu Keinenen. A gyárigazgató elmondta, az üzem területe ezzel 12 ezer négyzetméterre nőtt, s immár egy műszakban félezer dolgozót tudnak foglalkoztatni. Az Elcoteq az üzem területének további mintegy 5 ezer négyzetméteres bővítését tervezi, mintegy 200 millió forintos központi támogatással. A teljes átépítést követően a két pécsi Elcoteq-gyár üzemi területe meghaladja majd a 23 ezer négyzetmétert, amelyhez összesen 12 ezer négyzetméteres logisztikai központ kapcsolódik.
Keinenen szerint mindezt az tette lehetővé, hogy a közelmúltban jelentős megrendelésekhez jutottak, amelyekkel hosszú távon is kitölthető a pécsi gyárak kapacitása. Az Elcoteqnél üzleti titokra hivatkozva a megrendelők kilétét egyelőre nem kívánták nyilvánosságra hozni, ám azt elmondták, hogy a pécsi gyártóbázisok bővítése összefüggésben van a pogányi repülőtér fejlesztésével. A NAPI Gazdaság információi szerint az Elcoteq és az Ericsson a közelmúltban abban állapodott meg, hogy a mobiltelefon-gyártás helyett a jövőben elsősorban a nagyobb piaci stabilitást mutató mobiltelefon-rendszerek és -hálózatok készítésében működnek együtt. (A Finnországon és Magyarországon kívül Kínában, Észtországban és Mexikóban is gyárat működtető multinacionális cég még az idén üzembe helyezi új, lengyelországi termelőegységét is.)
Körtési Zsolt
