A Szegedi Hőszolgáltató Kft. idén 297,5 millió forint értékben 29 önkormányzati intézmény fűtőrendszerében hajt végre rekonstrukciót. A 49 százalékban az AlfaNova Kft. és 51 százalékban a szegedi önkormányzat tulajdonában lévő cég ügyvezetője, Benák László elmondta, hogy a beruházást az AlfaNova 250 millió forintjából és hitelből finanszírozzák. Bár az energiaracionalizálásra felvehető hitelek kamatai kedvezőek, mégis versenyeztetik majd a bankokat, és májusban kötnek szerződést a legkedvezőbb ajánlatot tevő pénzintézettel. Jövőre még egy, hasonló volumenű beruházást terveznek. A megtakarítások eredményeképpen már 7 éven belül megtérül a beruházás úgy, hogy a fogyasztókra ennek költségeit nem hárítják át.
R. I.
