BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapest szerezte meg a hannoveri villamosokat

A főváros, pontosabban a BKV Rt. nyerte meg a hannoveri villamostendert. A hannoveri közlekedési vállalat, az Üstra AG a BKV-nek adja el 68 darab használt, 25-27 éves járművét. A Budapesten leselejtezésre kerülő 40-50 éves UV-villamosok iránt érdeklődő svájciak áprilisban érkeznek a magyar fővárosba.

2001. április 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budapest nyerte el a 68 darab használt hannoveri villamost, amelyek értékesítési pályázatát az Üstra AG hirdette meg, s amelyek közül az első májusban érkezik próbaüzemre Magyarországra - mondta el Vajda Pál főpolgármester-helyettes tegnap lapunknak. Idén szeptember-októberben kerül Budapestre 44 villamos, az utolsó darabok jövő májusban érkeznek. A villamosok szállítását megerősítette a NAPI Gazdaságnak Dirk Sarnes, az Üstra szóvivője is.
A járművekért 7 milliárd forintot fizet a budapesti önkormányzat (információnk szerint a teljes összeget elköltik, amelyet a Fővárosi Közgyűlés e célra jóváhagyott), a 68 villamos egységára így végeredményben 103 millió forint lesz - mondta Vajda. A főpolgármester-helyettes hozzátette: a használt német járműveket Kelet- és Dél-Pesten helyezik üzembe, a leselejtezett UV-villamosok helyett. A hannoveri kocsik többek között az 50-es, a 13-as és a 63-as viszonylatokon közlekednek majd, ez utóbbi két vonalat össze is kapcsolják, így az Örs vezér terén keresztül indul új járat a Mexikói út és a Gubacsi út között. (A leselejtezendő UV-villamosok egyébként onnan kapták a nevüket, hogy 1948-ban, amikor forgalomba helyezték őket, „új villamosnak” keresztelték el őket.)
Az Üstra és a BKV közötti üzletben közvetítő szerepet játszott a Ferrostaal AG, a német MAN-csoport 100 százalékos leányvállalata, amely a világ hatvan országában nyújt ipari szolgáltatásokat. A Ferrostaal több mint 40 éve - kisebb-nagyobb megszakításokkal - jelen van a magyar piacon. A hatvanas-hetvenes években az Ikarus és a Csepel busz- és autógyárral működött együtt. Ekkor MAN-motorokat szereltek be magyar teherautókba, illetve Németországban és Dél-Amerikában értékesítettek Ikarus-buszokat. A Ferrostaal egyik leányvállalata még vágóhidak létesítésében is részt vett Magyarországon. Mint a cég szóvivőjétől megtudtuk, tavaly (illetve idén) a legjelentősebb magyar vonatkozású ügyletük a hannoveri villamosok értékesítése volt.
Sz. I. M.

Szegő Miklós Iván
Szegő Miklós Iván

Ez is érdekelhet