BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felvidékiekkel bővíti létszámát a Suzuki

2001. január 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csaknem kétezer dolgozót foglalkoztató Magyar Suzuki Rt. esztergomi gyárában az idén tovább bővítik a létszámot. Jól képzett, de állás nélküli magyar vendégmunkások fogadását készítették elő. Felvételük már megkezdődött, 100-200 felvidéki foglalkoztatását tervezik attól függően, hogy mennyit engedélyeznek az erre illetékes szervek. A betanított munkások egy részét Kelet-Magyarországról hozza az esztergomi autógyár. Kapcsolatban állnak 6-7, munkaerőt kölcsönző céggel, s az általuk közvetített bérmunkásokkal is gyarapítják a létszámot. Jelenleg 300 főt foglalkoztatnak ily módon. A meglévő állomány részére folyamatosan szerveznek továbbképzéseket, tréningeket. Félévenként egy-egy csoport pedig Japánba, a hamamatsui anyaüzembe utazik képzésre. A Suzuki létszámgazdálkodását rugalmasan igazítják a gyártókapacitáshoz. Ebben az évben a tavalyinál 20 ezerrel több, összesen 100 ezer személygépkocsi előállításával számolnak.
V. E.

Király Andrea
Király Andrea

Ez is érdekelhet