Az elmúlt évben 110 millió forintot költött betonkeverő üzemének korszerűsítésére a Magyarországon immár négy betonüzemet és három téglagyárat működtető, az osztrák Leier-csoport tulajdonában lévő Leier-BMC Építőanyag és Fémtömegcikk Gyártó Kft. A beruházás jelentős kapacitás- és hatékonyságnövekedést tesz lehetővé - közölte Weimann Albert, a 247,88 millió forint törzstőkéjű társaság ügyvezető igazgatója. Ennek eredményeként az elmúlt évben már egymilliárd forint nettó árbevételt elérő társaság idén exportra is tud termelni. A magyarországi Leier-csoport elmúlt évi forgalma elérte a 14 milliárd forintot.
K. Zs.
