BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentősen csökkentette adósságát a tatabányai kórház

2001. január 12. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt évben csaknem 400 millió forinttal csökkentette adósságát a tatabányai Szent Borbála Kórház, amely korábban az ország legeladósodottabb önkormányzati egészségügyi intézménye volt. A Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat biztost állított az intézmény élére s elfogadta azt az intézkedési tervet, amelynek teljesítésével fokozatosan csökkentik a tartozásokat. Tavaly júniusban 961,5 millió forint volt a kórház adóssága, amelyet külső segítség nélkül az év végére 580,1 millióra csökkentettek. Kató Gábor önkormányzati biztos különösen jelentősnek értékelte, hogy a szállítói tartozásokat sikerült 700 millió forintról 580 millióra mérsékelni. Mivel több osztályt összevontak, a létszám 77 fővel csökkent, szabályozták a kötelezettségvállalásokat, az utalványozások ellenjegyzését, egyszerűsítették az ügyeleti rendszert. További intézkedésekkel a tervek szerint a jövő év végére felszámolják az intézmény adósságállományát.
V. E.

Király Andrea
Király Andrea

Ez is érdekelhet