Ötszáz négyzetméteres, a technológiai sor folyamatosságát és jelentős kapacitásbővítést biztosító szerelőcsarnokot avatott Csesztregen az 1995-ben 41,3 millió forint törzstőkével alapított osztrák tulajdonban lévő Femat-Hungária Gép- és Acélszerkezet-gyártó Kft. Az elmúlt évben már több mint 1 milliárd forint nettó árbevételű, elsősorban autógyári, illetve cementipari berendezések és technológiák, valamint targoncaalkatrészek gyártásával foglalkozó társaság a 125 millió forint értékű beruházást saját erőből, a központi gazdaságfejlesztési célelőirányzat, valamint a Zala Megyei Területfejlesztési Tanács vissza nem térítendő anyagi támogatásával valósította meg.
Takács László ügyvezető igazgató elmondta, hogy a 129 dolgozót foglalkoztató cég a mintegy fél év alatt megvalósított beruházáson kívül tavaly jelentős összegeket költött a géppark korszerűsítésére is. Munkába állítottak például egy nagy teljesítményű CNC-megmunkálóközpontot. A Femat-Hungária az elmúlt öt évben két alkalommal bővítette csesztregi, a lenti vállalkozói övezethez tartozó gyártóbázisát.
K. Zs.
