Egy a közelmúltban született döntés szerint a svéd LM Ericsson AB 100 százalékos tulajdonában lévő Ericsson Magyarország (EM) Kft.-be olvadt az Ericsson Magyarország Ingatlanfejlesztő (EMI) Kft. Az ingatlanfejlesztő céget 1994-ben alapította az anyacég azzal a céllal, hogy megteremtse a távközlési társaság magyarországi bázishelyét. Az EM 1997-ben költözött az EMI tulajdonában lévő óbudai telephelyre, amelyet bérelt a tulajdonos társaságtól.
Az Ericsson-csoport tavaly nyár végi döntése szerint a svéd vállalat értékesíti ingatlanjait, az EMI-t ennek keretében olvasztották be az Ericsson Magyarország Kft.-be. A társaság várhatóan jövőre értékesíti az óbudai ingatlant, s azt követően az új tulajdonostól bérli majd a telephelyet - mondta lapunknak Zeisler Gábor, az EM gazdasági igazgatója. Az EMI 2,4 milliárd forintos hitelállománya után fizetendő kamat, illetve az ingatlan értékcsökkenése indokolja a beolvadási vagyonmérleg eredménytartalékában szereplő mínusz 688 millió forintot.
Jövő év január elsejétől az EM lesz a világcég mobiltelefon-üzletágának kelet-európai regionális központja. A budapesti központból irányítják majd az üzletággal kapcsolatos marketing-, vevőszolgálati és logisztikai feladatok megoldását, a mobiltelefon-üzletág regionális igazgatója Wágner Tibor lesz. A tervek szerint a jövő év során ugyancsak Magyarországon kezdi meg működését az Ericsson kelet-közép-európai kiemelt javítóbázisa is.
Diószegi József
