BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenmilliárdos forgalom a zálogházaknál

2000. december 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A zálogházak idei forgalma várhatóan meghaladja az 50 milliárd forintot, ami 30 százalékos növekedés 1999-hez képest - tájékoztatta Boros József, a Magyar Zálogházak és Záloghitelezők Országos Szövetsége (Mazosz) etikai bizottságának elnöke tegnap az MTI-t. Hozzátette: Magyarországon több mint 130 bejegyzett zálogház és mintegy kétszáz fiók működik. Idén a zálogházak összesen harminc fiókot nyitottak. Az összes fiók csaknem 90 százaléka ékszerekkel foglalkozik. Boros elmondta: a Mazosz törekvése, hogy tevékenységüket ne a hitelintézeti törvény, hanem egy egységes zálogtörvény szabályozza. Hozzátette: a Mazosz szorosabb kapcsolatot kíván kialakítani többek között a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletével és az Országos Takarékszövetkezeti Intézményvédelmi Alappal, hiszen így a Mazosz-tagok könnyebben juthatnának hitelhez. A Mazosz szorgalmazza, hogy a zálogházak visszaigényelhessék a zálogba adott tárgyak kényszerértékesítése utáni áfát, illetve azt, hogy a határidőn túl fiókokban maradó zálogtárgyak értékesítését kárenyhítés címén elszámolhassák.

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet