BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

További fejlesztéseket tervez Debrecenben az FAG

Az FAG 2000-ben 18 millió márkát fektetett be Debrecenben, s a 2004-ig tartó beruházási szakaszban - az eddigieket is beleértve - összesen 25,7 millió márkát szándékoznak invesztálni. A kft. forgalma idén eléri a 20 millió márkát, amit 2001-ben 55 millióra kívánnak növelni.

2000. december 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német FAG csapágyipari konszern FAG Automotive Hungary Ipari Kft. néven a múlt évben hozott létre leányvállalatot Debrecenben. A kft. egy autóipari csapágygyártó és egy csapágyalkatrész-gyártó divíziót üzemeltet. A beruházás első ütemét befejezték, s hozzáláttak a 2004-ig tartó második beruházási ütem megvalósításához.
A kft. egyik divíziója golyós, henger- és kúpgörgős csapágyakat - melyek gépkocsik sebességváltóiba és kerekeibe építhetők be -, ezenkívül motorok ékszíjának megfeszítésében szerepet játszó csapágyakat, valamint vízszivattyú-csapágyakat állít elő. Az alkatrészüzemben csapágygyűrűket esztergálnak és edzenek, valamint csapágykosarakat gyártanak. A kosársajtoló üzem bővítésének negyedik szakasza fejeződött most be.
Az FAG 2000-ben 18 millió márkát fektetett be Debrecenben, s a 2004-ig tartó beruházási szakaszban - az eddigieket is beleértve - összesen 25,7 millió márkát szándékoznak invesztálni. A kft. forgalma idén eléri a 20 millió márkát, amit 2001-ben 55 millióra kívánnak növelni. Jelenleg a két divízió összesen 430 dolgozót foglalkoztat. Ez a létszám jövőre 520-ra nő, 2004-re pedig a jelenlegihez képest várhatóan megduplázódik. A kft. most egy 7600 és egy 4600 négyzetméter alapterületű üzemcsarnokot bérel, s a tervek szerint egy 4200 négyzetméteres csarnokba a jövőben két edzőkemencét telepítenek. Az FAG a tervezett beruházási időszak végére 19 ezer négyzetméteres területen kíván tevékenykedni a debreceni gyárban, s a leendő beruházások már nem annyira az alkatrész-, hanem a csapágygyártás fejlesztését szolgálják.
Az FAG szándékai szerint a debreceni lesz a cég egyik legfontosabb alkatrészgyártó egysége, ahová a kapacitást Kínából telepítik át. Az üzem termékeiből már most is nem csak az FAG európai, hanem például brazíliai és koreai egységeibe is szállítanak.
Az FAG a területen félkész, kovácsolt csapágygyűrűk gyártásával foglalkozó üzemet is létrehozott Eurings néven az olasz Castellamonte beli Massucco Industrie S.p.A. céggel, egy olasz fejlesztési bankkal, valamint a DWMGM-mel közösen. Az Euringsben az FAG részesedése 36 százalék.
(NAPI)

Király Andrea
Király Andrea

Ez is érdekelhet