Az amerikai National Instruments (NI) 2001 tavaszán kezdi el gyárának építését a Debreceni Innovációs és Ipari Parkban - jelentette be hivatalosan is Alex Davern, az NI gazdasági igazgatója hétfőn a debreceni városházán. A cégnek ez lesz a székhelyén kívüli első hardver-előállító üzeme (NAPI Gazdaság, 2000. december 9., 1-6. oldal). Az NI - amely mérnökök által használt eszközök számítástechnikai illesztését biztosító szoftverek és hardverek gyártója - vásárolta meg azt a tízhektáros területet, amely a tajvani DBTel távozásával üresen maradt az ipari parkban. Az 1976-ban alapított NI minden üzleti évében növekedést produkált. 1999-ben 330 millió dollár nettó árbevételt ért el. Az NI több országban (Mexikó, Csehország, Lengyelország, Írország, Kína) is tanulmányozta a gyáralapítás lehetőségét, végül Debrecenben valósítja meg 17 millió dollár értékű beruházását. Az első fázisban 6 hektáros területet építenek be. A 2002 elejére elkészülő gyárrészben év végére 154 millió, 2003-ban pedig 240 millió dollár értékű terméket kívánnak előállítani.
(NAPI)
