BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindult az inotai szélerőmű

2000. december 15. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap megkezdte próbaüzemét a Bakonyi Erőmű Rt. szélerőműve Inotán. A 250 kilowattos szélturbina 100 millió forint beruházással készült el, amit saját forrásból áll a Transelektro Rt. többségi és a Demján Sándor érdekeltségébe tartozó Euroinvest Rt. kisebbségi tulajdonában lévő erőműtársaság (NAPI Gazdaság, 2000. október 7., 5. oldal). A berendezés szállítója a dán Nordex. Korábbi információink szerint ha az első szélblokk beváltja a hozzá fűzött reményeket, továbbiak telepítése is elképzelhető.
Az erőműtársaság inotai, szénalapú fejlesztési terve egyébként nem nyert a hosszú távú áramvásárlási szerződésre kiírt MVM-tenderen, így a társaság alternatív hasznosítási lehetőségeket keres, többek között egy égetőművet. A cég a tavalyi évet 3,6 milliárd forint veszteséggel zárta, így saját tőkéje alig haladja meg a 9,7 milliárd forintos jegyzett tőke kétharmadát.
M. I.

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet