BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisgazdák a Szegedi Konzervgyárért

2000. november 24. péntek, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Független Kisgazdapárt Csongrád megyei szervezete offenzívát indít az állami Magyar Fejlesztési Bankhoz tartozó Szegedi Konzervgyár megmentéséért - közölte pénteki szegedi sajtótájékoztatóján az MTI-vel a párt megyei elnöke. Pancza István - aki egyben országgyűlési képviselő is - elmondta: a dél-alföldi régió egyetlen konzervgyárának december 15-ére tervezett bezárásával több ezer termelőnek szűnik meg a megélhetési lehetősége. Kérdésként tette fel, hol az a pénz, ami a gyár tulajdoni lapján több mint 9 milliárd forintos adósságként szerepel. Megjegyezte, a szegedi gyár három másik konzervgyárral - a nagyatádival, a nyíregyházival és a hatvanival - együtt az MFB-hez tartozik, így a pénzt valószínűleg máshol fordították beruházásra.

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet