A Független Kisgazdapárt Csongrád megyei szervezete offenzívát indít az állami Magyar Fejlesztési Bankhoz tartozó Szegedi Konzervgyár megmentéséért - közölte pénteki szegedi sajtótájékoztatóján az MTI-vel a párt megyei elnöke. Pancza István - aki egyben országgyűlési képviselő is - elmondta: a dél-alföldi régió egyetlen konzervgyárának december 15-ére tervezett bezárásával több ezer termelőnek szűnik meg a megélhetési lehetősége. Kérdésként tette fel, hol az a pénz, ami a gyár tulajdoni lapján több mint 9 milliárd forintos adósságként szerepel. Megjegyezte, a szegedi gyár három másik konzervgyárral - a nagyatádival, a nyíregyházival és a hatvanival - együtt az MFB-hez tartozik, így a pénzt valószínűleg máshol fordították beruházásra.
