Az Eurotel Rt. és a Fővárosi Önkormányzat között semmiféle szerződéstervezet nem jött létre - közölte szerdán az MTI-vel az Eurotel azzal a NAPI Gazdaság által is feldolgozott hírrel kapcsolatban, miszerint az önkormányzat egy szerződéstervezetben a UPC Kft.-től 2,9 milliárd forintot követel kártérítés címén annak fővárosi kábelfektetései fejében, és hasonló címen a Monor Telefon Rt. és az Eurotel Rt. is összesen mintegy félmillió forint kártérítést tartozna megfizetni. Binder László, az rt. vezérigazgatója kifogásolja, hogy a híradásból nem derül ki, az Eurotellel szemben milyen összegre tart igényt az önkormányzat, illetve azt, hogy miért éppen az Eurotelt emelték ki az érintettek közül. A kártérítés szó kártalanítás helyetti használata félrevezető és arculatromboló: az Eurotel nem okozott kárt, beruházásai értéknövelőek - szögezte le.
