BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkecsökkentés a Kabai Cukornál

Egy júliusi döntés nyomán 8,1 milliárdról 7,3 milliárd forintra csökkentette a Kabai Cukorgyár jegyzett tőkéjét a cég 83 százalékos tulajdonosa, a holland Eastern Sugar BV. Madarász László, a társaság üzemigazgatója a lépést úgy kommentálta, hogy egy korábbi tőkeemelés túl soknak bizonyult. A társaság idei eredménytervéről csak annyi tudható, hogy nyereséget tartalmaz.

2000. november 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Értesülésünk szerint egy június végi közgyűlési döntés nyomán 813 millió forintot vont ki az Eastern Sugar BV a Kabai Cukorgyár Rt.-ből, 7,32 milliárd forintra csökkentve annak jegyzett tőkéjét. A 83 százalékos tulajdonos lépését Madarász úgy indokolta, hogy a fő tulajdonos az 1998-as mínusz 1,1 milliárd forint adózás előtti eredmény orvoslására 1999-ben 3,5 milliárd forint tőkeemelést hajtott végre a cégben, ám ebből utólag csupán 2,7 milliárd forint látszott ésszerűnek. Ennek okán 813,4 millió forintot kivontak a cégből. A társaság likviditási helyzete javult, tavaly félmilliárd forintot költhettek kapacitásbővítésre, amihez jelentősen hozzájárult a tőkeemelés - fejtette ki az üzemigazgató.
A naponta 1200-1300 tonna cukor feldolgozására alkalmas gyár az idei kampányban várhatóan 620 ezer tonna cukorrépát vesz át - a tervezett 720 ezer helyett -, ebből 80-85 ezer tonna cukor előállítása várható, szinte kizárólag belföldi piacra. Ez rosszabb termésátlagok mellett jobb minőséget jelez. Madarász kifejtette, a gyárban nemrég pusztított tűz nyomán 150 millió forint értékű kár keletkezett, amit szerződésük alapján a Hungária Biztosító térít meg. A társaság idén 15 milliárd forint körüli nettó árbevételt tervez, a tavalyi félmilliárd forint nyereség után az idei eredményről csupán annyi tudható, hogy az pozitív lesz.
Marnitz István

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet