Megkezdődtek az elbocsátások a német Mannesmann VDO sárbogárdi üzemében - tudta meg az MTI Yves Delvalet igazgatótól. A sárbogárdi üzem termelését Kínába telepítő, végelszámolással megszűnő magyar leánycégnél - az állományon kívüli dolgozók állásával együtt - 1124 munkahelyet számolnak fel. Az első lépcsőben 550 dolgozót bocsátanak el, a többiek állása az év végéig szűnik meg. Az elbocsátott dolgozók a cégnél eltöltött évek számától függően úgynevezett pénzügyi támogatási csomagot - végkielégítést - vehetnek fel. A Mannesmann december végére minden olyan berendezést és anyagot elszállít Sárbogárdról, amelyet a gyárterület tulajdonosa, a Videoton nem vásárol meg.
A berendezések teljes leszerelésére nem kerül sor, mivel a Videoton tervezi az üzem hasznosítását s munkahelyeket is kínál a Mannesmann volt dolgozóinak. Delvalet szerint a sárbogárdi üzem bezárására a piac drámai változása miatt kényszerült a Mannesmann. Kínában a munkaerő és az anyagok ára alacsonyabb, mint Magyarországon. A Videoton néhány éven belül több száz fős munkaerő-felvételt tervez a helyszínen.
