BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadták a Nemzeti Minőségi Díjat

2000. november 20. hétfő, 15:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A minőségügy területén legmagasabb szintű elismerést, a Nemzeti Minőségi Díjat a kisméretű termelővállalati kategóriában a székesfehérvári Macher Gépészeti és Elektronikai Kft., a közepes méretű termelővállalati kategóriában a debreceni Medicor Kézi Műszer Rt., a nagyméretű termelővállalati kategóriában az Ajkai Timföld Kft., a szolgáltató kategóriában a Compaq Computer Magyarország Kft. nyerte el - jelentette az MTI. A Nemzeti Minőségi Díjat 1996-ban alapította Horn Gyula akkori miniszterelnök, a teljes körű minőségirányítás (TQM) terén elért kiemelkedő eredmények elismerésére. A díj odaítélésének értékelésekor fontos szempont a vevőközpontúság, a folyamatos fejlesztés és a dolgozók bevonása a továbbfejlesztésbe. Orbán Viktor miniszterelnök elismerő oklevelet adott át a Európai Kiválóság Díj-pályázaton eredményesen szereplő négy magyar vállalat vezetőjének is. Szólt arról: a magyar vállalatok a teljesítményt komoly versenytársak között érték el, sikerük egyrészt a vállalkozói szellemnek, másrészt annak köszönhető, hogy a magyar ember munkával válaszol a nehézségekre - hangoztatta beszédében. Hozzátette: január 1-jén indul a Széchenyi terv, amelynek keretében 2001-2002-ben 1-1 milliárd dollár közvetlen kormányzati pénz áll rendelkezésre gazdaságfejlesztési célokra. A kabinet számításai szerint 1 dollár állami pénz legalább 3 dollárnyi magántőkét mozdít meg.

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet