A tajvani DbTel Inc. bejelentette, hogy igazgatótanácsának döntése nyomán eláll a korábbi korábban tervezett debreceni beruházástól. Az elhatározást nem indokolta. Rácz Róbert, a polgármester tanácsadója hangsúlyozta: az önkormányzat elegett tett a vállalt kötelezettségeinek, s minden olyan infrastruktúrális beruházást megvalósított, amely lehetővé tett volna a cég letelepedését. A tajvani társaság múlt héten elbocsátotta debreceni irodájának alkalmazottait, s megkezdte a DBTel Hungary Rt. végelszámolását. A debreceni mobiltelefon-üzem létesítési szándékát ez év márciusában jelentette be a DbTel, mint az amerikai Motorola beszállítója. Az akkori tervek szerint az összességében 80 millió dolláros alkatrész- és telefonkészülék-gyártás ez év közepén kezdődött volna. Ám ez nem történt meg, és a DbTel jövő év elejére irányozta elő az építés megkezdését. A hírek arról szóltak, hogy a DbTel további beruházási kedvezményeket szeretett volna kapni (NAPI Gazdaság, 2000. szeptember 8., 5. oldal).
(NAPI)
