BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondott Auth Henrik

Tegnap lemondott Auth Henrik, a Postabank vezérigazgatója, várhatóan jövő márciusig mégis a posztján marad. Auth a hírek szerint nem értett teljes mértékben egyet a kormány döntésével, miszerint pályázat helyett a fő tulajdonos ÁPV Rt. az OTP Bankkal kezdeményez tárgyalásokat a két hitelintézet integrációjáról. Tegnap lemondott a Postabank vezérigazgatói posztjáról és igazgatósági tagságáról Auth Henrik. Auth 1998. augusztus 8-án váltotta a cég vezérigazgatói posztján Princz Gábort. Az MTI-nek eljuttatott levele szerint a kormány döntésével amely az OTP Bank és a Postabank integrációját javasolja lejárt a mandátuma. (Folytatás a 7. oldalon)

2000. november 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A távozó „tudomásul vette", a Postabank menedzsmentje viszont „üdvözölte" a döntést. A menedzsment közleménye hangsúlyozza, hogy a bank az elmúlt két év alatt privatizálható állapotba került, bár néhány nagyobb, a múltból örökölt peres ügy még ma is jelentős terhet jelent.
Auth a zökkenőmentes átmenet érdekében Madarász Lászlóhoz, a hitelintézet elnökéhez címzett levelében felajánlotta, hogy igény esetén elfogadja, ha igazgatósági posztja és munkaviszonya a bank legközelebbi közgyűlésén közös megegyezéssel szűnik meg. Ezt a közlés után Varga Mihály, a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára is célszerűnek nevezte.
Lapunk kérdésére Madarász mindenképpen kívánatosnak tartotta, hogy Auth a 2000-es év zárásáig, azaz a jövő márciusban várható következő közgyűlésig a Postabank élén maradjon. Kifejtette, ha ez így alakulna, az a helyzet állna elő, hogy Auth távoztával egy időben a vezetés többi tagjának is el kell gondolkodnia postabankbeli jövőjéről, hiszen akkorra már nagy valószínűség szerint kiderül, hogy sikeresek lesznek-e az OTP-vel megkezdett tárgyalások. (Az elnök úgy tudja, hogy az OTP elsősorban az ügyfélkör átvételében lenne érdekelt NAPI Gazdaság, 2000. november 2., 15. oldal , így a hatékonyság jegyében a vezetés, a munkatársak egy részének óhatatlanul távoznia kellene.) Madarász Auth bejelentését „nagy megrázkódtatásként" jellemezte, amiről csak tegnap reggel értesült. Szükségesnek tartotta, hogy az elkövetkező 3-4 hónap „bizonytalanságai" alatt az az ember irányítsa a hitelintézetet, aki kialakította az elmúlt évben vezető csapatot. Elmondása szerint a jövő heti igazgatósági ülés napirendjén dől el, hogy Auth folytatja-e a Postabanknál vagy sem, legalább a márciusi közgyűlésig. Ennélfogva nincs utódjelöltje sem. Madarász arról, hogy ő maga kiáll-e a kormány döntése mellett, nem kívánt nyilatkozni. Hozzátette, vezetési tapasztalatai is arra sarkallják, hogy a tulajdonos döntését „el kell fogadni".
A többségi tulajdonos ÁPV Rt. számára készült Credit Suisse First Boston-jelentés az OTP Bankkal való exkluzív tárgyalásokat tartotta volna a legelőnyösebbnek az elérhető legmagasabb ár szempontjából, ugyanakkor a nyílt értékesítést sem vetette el. Más elemzői értékelések szerint a nyílt eljárással nagyobb árat lehetne elérni. Az OTP-vel történő, részvénycserével egybekötött integráció mellett viszont az szól, hogy így nem szembesíthetné az ellenzék a kormányt a Postabank konszolidációjára az utóbbi két év alatt költött százmilliárd forintok és az ennél várhatóan alacsonyabb privatizációs árfolyam közötti különbséggel (NAPI Gazdaság, 2000. október 31., 1-5. oldal).
Marnitz István

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet