Tegnap üzembe helyezték a brit Powergen Plc tulajdonában levő Csepeli Áramtermelő Rt. Csepel II. erőművét. A 389 megawattos kapacitású blokk amely 139 megawatt hőenergiát is termel 260 millió dollár beruházásával készült el. Az erőmű az országos villamosenergia-igények 5-7 százalékát állítja elő. A Powergen volt az utolsó olyan cég, amelynek sikerült érvényes hosszú távú áramvásárlási szerződést kötnie a Magyar Villamos Művekkel, amely így az erőművek országos átlagára felett, kilowattóránként mintegy 10 forintos áron veszi át az erőmű áramát az eljövendő versenypiacon is. A Powergen profiltisztítás miatt egyébként éppen ez idő tájt igyekszik eladni a Csepeli Erőmű Rt.-t és a Csepeli Áramtermelő Rt.-t.
M. I.
