BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimistábbá vált a részvénypiac egy év alatt

Kedvezőbben ítélik meg a részvényelemzők a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett papírok többségét most, mint egy évvel korábban. A vizsgált részvények közül mindössze négynek a megítélése romlott, a többieké kisebb-nagyobb mértékben javult. Jobb befektetésnek tartják az elemzők a magyar részvényeket ma, mint egy évvel ezelőtt. A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett s a hazai elemzők által rendszeresen figyelt részvények többségének javult a megítélése tavaly januárhoz képest. Az elemzők vételi, eladási és tartási ajánlataiból számolt értékek átlaga - amely egytől ötig terjedő skálát fog át úgy, hogy az eladási ajánlás egyes, a vételi ötös értéket jelent - a vizsgált 17 papírból 12-nél jobb, mint egy évvel korábban, 4 részvény megítélése kisebb-nagyobb mértékben romlott, míg egy részvényé stagnált. A legtöbbet a BorsodChem ajánlása javult, ma már van olyan elemző, aki a korábban még egyöntetűen eladásra vagy legfeljebb tartásra javasolt vegyipari papírt vételre javasolja. A nagyobb papírok megítélése általában jobb lett, a Molt és a Matávot egyaránt több szakember tartja ma jó befektetésnek, mint a múlt év elején. Kedvezőbb lett a megítélése a Richternek is, de javult a tavaly sokat emelkedő Egis imázsa is az ajánlások alapján. A nagy papírok közül az OTP az, amelyet kevesebben ajánlanak vételre, mint egy esztendeje. Ez leginkább a részvény egy év alatt bekövetkezett áremelkedésére vezethető vissza. A gépipari cégek közül egyértelműen romlott a Rába és a Mezőgép minősítése az elemző

2003. január 12. vasárnap, 23:59

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet