BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változatlanul a Molt tartják a nagy nyertesnek

Az elemzői várakozások szerint várhatóan a harmadik negyedévben sem változik az idei tendencia, és a tőzsdei vállalatok összprofitja a Molnak köszönhetően nőhet. A nagy vesztesek között a Rába és a Pannonplast szerepelhet.

2002. november 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt heti Démász- és BorsodChem-gyorsjelentések után várhatóan e hét csütörtökön rukkol majd elő a harmadik negyedéves jelentést készítő tőzsdei társaságok legtöbbje szeptember végi adataival. A Befektető jelenleg kilenc elemző előrejelzéseiből összeállított konszenzusa szerint várhatóan a Mol lesz az a társaság, amely - nominálisan - a legnagyobb profitjavulásról tud majd beszámolni. Az olajipari cég eredményeire adott elemzői tippek szórása a szokásokhoz hűen igen nagy, az 52 milliárdos konszenzusos átlagban (ami 66 milliárd forintos javulást jelentene tavalyhoz képest) 41 és 62 milliárd forintos profitról szóló becslések egyaránt szerepelnek.
A Matáv megítélése jóval egységesebb, a távközlési cégtől átlagosan 5 százalékos eredményjavulást várnak a szakemberek. Az OTP a becslések szerint hozza formáját, a konszenzus szerint 17 százalékos eredménynövekedéssel támasztja majd alá gyorsjelentésében a bank a befektetőkben róla eddig kialakult képet.
A közepes cégek közül a NABI profitbővülése dollárban látványos lesz, az elemzők szerint elérheti a 45 százalékot is. Más kérdés, hogy mindez forintban jóval kisebb növekedést jelent, hiszen valutánk közel 20 százalékkal értékelődött fel egy év alatt az amerikai fizetőeszközhöz képest.
A NABI fejlődését, úgy tűnik, nem tudják követni a tőzsde más gépipari cégei, a Mezőgép nyereséges marad ugyan, eredménye azonban 11 százalékos csökkenést mutat majd a becslések szerint. A Rába viszont közel 200 milliós veszteséggel fordul majd az idei célegyenesbe, s vélhetően a szeptember vége óta bekövetkezett további dollárgyengülés sem tett jót az e pénznemtől igencsak függő társaságnak. A Rábával kapcsolatos becslések között egyébként igen pesszimista is szerepel, van olyan elemző, aki szerint a győri cég szeptember végi vesztesége a félmilliárd forintot is meghaladhatja.
A nagy vesztesek táborát gyarapítja vélhetően a Pannonplast is. Igaz, a menedzsment profit warningja után várhatóan nem éri meglepetésként a befektetőket, hogy az elemzők átlagosan 76 százalékos eredménycsökkenést várnak a műanyagipari társaságtól.
Lovas András

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet