Az első negyedévben 353,5 milliárd forinttal 13 761,5 milliárd forintra gyarapodott a háztartások pénzügyi vagyona - közölte az MNB. A részvények és üzletrészek állománya 189 milliárd forintra bővült. Az év első három hónapjában az előtakarékoskodás volt a legnépszerűbb megtakarítási forma, ez hozta a növekmény több mint felét. A kötelezettségeken belül 287,5 milliárd forinttal nőtt a devizahitelezés, a forintkölcsönök állománya pedig 29,1 milliárd forinttal csökkent. (NG 4. old., MH, 8. old.)
