BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pintér Sándor kivásárolja az MFB-t

2006. május 3. szerda, 08:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Népszabadság információi szerint Pintér Sándor hozammal növelt áron visszavásárolja a Magyar Fejlesztési Banknak (MFB) a Civil Biztonsági Zrt.-ben meglévő részvényeit. A volt belügyminiszter, aki az OTP Bank igazgatóságának is tagja, többségi tulajdonosként mintegy 300 millió forintot fizet a pénzintézet kisebbségi pakettjáért, ami azt jelenti, hogy az MFB mintegy 60 millió forintos haszonnal léphet ki az ügyletből, miután 2004-ben 240 millióval szállt be a volt főrendőr biztonságtechnikai vállalkozásába. Ha a tranzakció lezárul, ez lesz az annak az MFB-tőkeprogramnak az első sikere, amelynek során a bank az elmúlt 3-4 évben mintegy 25 milliárdnyi ‘fejlesztési tőkét’ helyezett ki, és ezzel tulajdonossá vált olyan cégekben, amelyből tervei szerint a társtulajdonos majd hozammal növelt áron vásárolja ki. Az érintett cégeknek jók is a kilátásai, igaz, a legnagyobb, többmilliárdos kihelyezések közül a Transelektro- és a Carnex-csoport helyzete is megrendülni látszik. Bár a bank ezeket a követeléseket még nem írta le, ha ezek közül csak egy is elúszik, az állomány egészét tekintve nehéz lesz nyereséget kihozni. (Nszab., 14. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet