A Népszabadság információi szerint Pintér Sándor hozammal növelt áron visszavásárolja a Magyar Fejlesztési Banknak (MFB) a Civil Biztonsági Zrt.-ben meglévő részvényeit. A volt belügyminiszter, aki az OTP Bank igazgatóságának is tagja, többségi tulajdonosként mintegy 300 millió forintot fizet a pénzintézet kisebbségi pakettjáért, ami azt jelenti, hogy az MFB mintegy 60 millió forintos haszonnal léphet ki az ügyletből, miután 2004-ben 240 millióval szállt be a volt főrendőr biztonságtechnikai vállalkozásába. Ha a tranzakció lezárul, ez lesz az annak az MFB-tőkeprogramnak az első sikere, amelynek során a bank az elmúlt 3-4 évben mintegy 25 milliárdnyi ‘fejlesztési tőkét’ helyezett ki, és ezzel tulajdonossá vált olyan cégekben, amelyből tervei szerint a társtulajdonos majd hozammal növelt áron vásárolja ki. Az érintett cégeknek jók is a kilátásai, igaz, a legnagyobb, többmilliárdos kihelyezések közül a Transelektro- és a Carnex-csoport helyzete is megrendülni látszik. Bár a bank ezeket a követeléseket még nem írta le, ha ezek közül csak egy is elúszik, az állomány egészét tekintve nehéz lesz nyereséget kihozni. (Nszab., 14. old.)
