A háztartások által felvett kölcsönökön belül Magyarországon emelkedett a legnagyobb arányban a devizahitelek aránya 2001 végétől tavaly szeptemberig - állapította meg a Világbank. A felmérés szerint a 2001-es 29,6 százalékos devizahitelezési arány 2005 őszére 44,1 százalékra nőtt. Az MNB adatai szerint a deviza alapú kölcsönök elterjedése leginkább a fogyasztási hiteleknél mutatkozott meg: tavaly 477 milliárd forint értékben vett fel kölcsönt a lakosság, ebből mindössze 60 milliárdnyit forintban. (MN febr. 11., 13. old.)
