BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Repülőrajtot vett az autópiac

2006. február 13. hétfő, 08:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár egy hónap teljesítményéből nem lehet hosszabb távú következtetéseket levonni, figyelemreméltó, hogy az előzetes adatok szerint januárban számottevően több új autó fogyott hazánkban, mint egy évvel korábban - írja a Napi Gazdaság. Győző Gábor, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) elnöke elmondta: az összesített, hivatalos adatok várhatóan a hét végére állnak majd rendelkezésre. A januárban jól teljesítők közé tartozik az Audi, a BMW, a Dacia, a Ford, a Mercedes, a Porsche, a Renault, a Skoda, a Suzuki, a Toyota és a Volkswagen (VW) is. Több mint 40 százalékkal növelte személyautó-eladásait a Ford, 30 százalékkal pedig a VW. A növekedés egyik magyarázata a januárban életbe lépett áfacsökkentés lehet, de a számos kedvezmény is ösztönözhette a vásárlási kedvet. A januári tízes toplistán tartja első helyét a Suzuki, a második a Ford, és változatlanul a Skoda a harmadik. A negyedik VW eggyel előbbre lépett, és az utolsó harmadból az ötödik helyre küzdötte fel magát a Renault. A kereskedők az év egészében a tavalyihoz hasonló forgalmat várnak. (NG 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet