BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A régióban Magyarországon a legnagyobb a fogyasztásihitel-állomány

2006. január 27. péntek, 07:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt évben az európai lakosok rosszabbnak látták országuk gazdasági helyzetét, mint egy évvel korábban. Az összesített átlagos értéke a 2004-ben a tízes skálán mért 4,71-ről 4,68-ra süllyedt - derül ki a Cetelem Bank 12 országra kiterjedő felméréséből. Magyarországon stagnálást mértek az elemzés készítői, mindkét évben 4,2-es érték adódott. A régió négy országában (Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Magyarország) felvett adatok alapján az egy háztartásra jutó 1255 eurós fogyasztásihitel-állomány hazánkban a legmagasabb, igaz, az említett érték jócskán elmarad az Egyesült Királyságban mért 9603, illetve a vizsgálatba bevont országok 5045 eurós átlagától is - mondta Lendvai János, a Magyar Cetelem Bank Rt. elnök-vezérigazgatója. Az elemzés egyenlő nagyságú jövedelem feltételezése esetén is összevetette a vizsgált országok háztartásainak kiadásait. E szempont alapján egy év alatt Magyarországon költik a legtöbbet háztartási berendezésekre és informatikai cikkekre, egy háztartás összesen 438, illetve 362 eurót. (NG 4. old., MH, 10. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet