Idegenforgalmi okokra hivatkozva könnyítené a pénzváltásra vonatkozó szabályokat a gazdasági tárca - írja a Népszabadság. Az irodák most csak akkor foglalkozhatnak pénzváltással, ha ügynöki szerződést kötnek egy bankkal, az előírt feltételeket azonban a kisebbek nem tudják teljesíteni, így viszont a turisztikai szempontból jelentős kistelepüléseken a külföldi csak feketén tud forintot venni. A szakma nem fogadná egyöntetű lelkesedéssel az enyhítést. A pénzváltó ügynökökkel dolgozó bankok például úgy látják, hogy nincsenek ellátatlan területek, és a szabályozás fellazulása a szolgáltatás minőségét veszélyeztetné, a szabályok betartásáért korábban sokat áldozó pénzváltó vállalkozások pedig fejlesztéseiket tartanák feleslegesen kidobott pénznek. (Nszab., 15. old.)
