Az elmúlt hónapokban lassan követték az MNB-t a betéti kamatok, több bank is kínál 11 százalék fölötti kamatot a nagyobb összegekre. Jelenleg az MKB ajánlja a legmagasabb kamatot az 5 millió forint feletti, háromhónapos lekötésű betétekre. A Raiffeisen és a HVB ugyanerre a futamidőre és összegre 11,1 százalékot, az Erste pedig 11,15 százalékot fizet 10 millió forint fölött. Az Inter-Európa Bank 5 millió forint felett egyéni megállapodás szerint ad kamatot. Az OTP akciót hirdetett: a bank hétfőtől a 30 millió forintot meghaladó betétekre 10,75, az 1-2,5 millió forint közötti betétekre 9,75, az egymillió alattiakra 9 százalékot fizet. Ez 200, 175, illetve 50 bázispontos emelés a korábbi kamatokhoz képest. A társaságnál a betétállomány az első negyedévben 22,5 százalékkal 1025,9 milliárd forintra nőtt. (Nszab. júl. 10., 13. old., MH júl. 12., 9. old., NSZ júl. 12., 5. old., NG júl 12., 4. oldal, VG júl. 12., 14. old.)
