BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbant a lakossági devizahitel-állomány

2004. július 2. péntek, 09:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy év alatt megkétszereződött, 56 milliárd forintról 112 milliárd forintra nőtt a magyar háztartásoknak nyújtott devizakölcsönök állománya, miközben a forintkihelyezések üteme lassult - derül ki az MNB tegnap közzétett első negyedéves jelentéseiből. A devizatartozásból az ingatlanhitelek mindössze 20 milliárdot tesznek ki - a robbanást itt a szakértők a második negyedévben várják -, a nagy iram elsősorban az autóhiteleknek volt köszönhető. A lakossági adósságállomány idén március végén 3238 milliárd forint volt, majdnem 1140 milliárddal több, mint egy éve, de szakértők szerint a GDP-re vetített 16 százalékos magyar arány még sehol nincs az 50 százalékos EU-átlagtól. (MH, 10. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet